Nette on the Road - Hradec Králove - shrnutí

Patrik Votoček

Včera (19.1.2011) proběhla v Hradci Králové na Střední Škole Aplikované Kybernetiky má první přednáška o Nette Frameworku. A já bych teď rád shrnul své pocity, zkušenosti a pokusil se vyvodit nějaký závěr.

Pár minut((spíše hodin)) po přednášce jsem měl hodně rozpolcené pocity, protože jsem si sám byl vědom spousty chyb, které jsem během přednášky udělal. Nehledě na to, že jsem byl stále napumpovaný stresem. Na přednášku přišlo totiž “cca 25 lidí”((u 20tého jsem přestal počítat, protože by to se mnou asi seklo)). Popravdě počítal jsem s účastí kolem 10ti lidí, nicméně jsem rád, že jsme nakonec dosáhli úplně jiného čísla.

Přednášku jsem měl připravenou a nazkoušenou na zhruba hodinu a půl s tím, že zbývající půlhodinku zaberou dotazy v průběhu přednášky a v jejím závěru. Nakonec se všechno podařilo stihnout zhruba za hodinu a třičtvrtě, vzhledem k nízkému počtu dotazů na konci samotné přednášky.

Chyby, o kterých vím a určitě budu pracovat na jejich odstranění: - zapomněl jsem úplně na začátku vysvětlit MVC/MVP - “hluchá” místa, která byla způsobena především nevhodně zvoleným mediem pro poznámky k prezentaci (Kindle se fakt nehodí) - hodně často jsem se upsal a místo $student jsem psal $sudent, což bylo způsobeno tím, že nejsem zvyklý na klávesnici na notebooku, na kterém jsem přednášel, ale ještě více to bylo způsobeno právě stresem - na poslední chvíli zahrnutá ukázka foo parametrů nebyla dobrá volba, protože jsem si ji neotestoval

Když se ohlédnu za tím, jak jsem měl přednášku připravenou a jak ve výsledku proběhla, tak jsem vynechal spoustu vtípků a příběhů kterými jsem chtěl přednášku obohatit. Zapomněl jsem se na začátku seznámit s publikem, resp. jejich znalostmi. A na konci samotné přednášky jsem zapomněl poprosit o feedback. Proto vás o něj prosím dodatečně (můžete zde do komentářů nebo kamkoliv jinam).

Doufám, že to nebylo naposledy a já jdu pomalu začít hledat další místo pro další přednášku, kde budu mít možnost napravit chyby z této přednášky.

Teď už jen pár odkazů Slajdy a Zdrojáky.

« »