Přešel jsem na HostingSolutions.cz

Patrik Votoček

Jak již nadpis napovídá tak tento blog a několik mích dalších domén bylo přesunuto, převážně z free hostingů, na placený reseler hosting od HostingSolutions.cz . Celý převod mi trval cca dvě hodinky kvuli pomalému internetu na kterém jsem to prováděl. A taky nějákou dobu trvala změna DNS.

A ted postřehy a zkušenosti. Ihned při startu jsem se dočkal příjemného překvapení. Jelikož jsem hosting platil vkladem na účet tak jsem věděl že hosting solutions je bude mít ihned k dispozici. Ale netušil jsem že k aktivaci hostingu dojde cca hodinu poté co jsem odešel z banky. To bylo první příjemné překvapení. Další hned následovala. A to administrační rozhraní Plesk. Jelikož jsem se s tímto rozhraním dříve nesetkal tak jsem se v něm poměrně rychle zorientoval. Jediné co mi na plesku který běží na hosting solutions vadí je neúplný přešklad do češtiny občas sem se malinko zamotal. Dálším příjemným překvapením pro mě bylo zištění podpory Pythonu. Hosting jsem totiž vybýral primárně pro PHP5 a tak jsem si podpory Pythonu nejak nevšiml. Alespoň bude co dalšího testovat. A poslední překvapení a to doopravdy více než příjemné je technická podpora. Ať napíšu kdykoli (7:00, 15:00, 20:00, 00:30) tak vždy dostanu stručnou a lechce pochopitelnou odpověď do 10ti minutek. To je velice příjemné.

Proč se mi tolik líbí podpora Pythonu? Protože čekám na vydání PHP5.3 a taky Nette a hledám alternativu kdyby mě PHP omrzelo. Už cca pul roku si občas hraju s Django-em a to se mi jeví jako velice příjemná alternativa. Tak a teď se jenom pokusit rozhýbat Django na HostingSolutions protože jim tak sice běží Python ale Django není na serverech nativně instalováno. Budu si muset malinko pohrát s .htaccess a snad se povede. Později se s vámy určitě podělím o zážitky z této akcičky…

« »