Nový portál novy již 5.5.2008

Patrik Votoček

alt text

Dnes/včera jsem koukal po dlouhe době na TV Nova. Na výborný filmeček „Rukojmí“ a nemohl jsem si nevšimnout reklamního spotu na TN.CZ . Což zcela jistě je/bude nový konkurent pro zpravodajské portály.

Jsem docela zvědav jak si tento portál povede, protože trh zpravodajských portálů je dle mého názoru „naplněn“ akorát. Vstupem novy/cme na zcénu zpravodajských portálů je více než očekáván. Mají se Novinky.cz či iDnes.cz či snad Aktuálně.cz + AZpraávy.cz bat poradne konkurence? Zcela jistě ano. Proč? Třeba protože nova může do lidí „hustit“ svůj portál takřka neustále. Už vydím hlavní zprávu v Televizních Novinách 5.5.2008. „Nova, rozuměje naše televize. Dnes spustila nový revoluční, rychlí a stručný zpravodajský portál. TN.CZ najdete na něm nejaktuálnější informace včetně video reportáží…..“ blablabla… Zkrátka a dobře nepřímo budou lidem říkat my jsme ti nejlepší my jsme ty jedničky a nikdo nám nemůže konkurovat. Český trh zpravodajských portálů bude podle mě vstupem TN.CZ přeplněn. Ale uvidíme za půl roku. To je totiž čas který dávám TN.CZ než se zažije a bude schopno konkurovat ostatním hráčům na trhu. Tedy v případě že jejich portál bude kvalitní.

Docela by mě zajímalo jestly bude portál TN.CZ existovat také v mobylní verzy jako tomu je u Aktuálně.cz a Novinky.cz (jestli ma iDnes.cz mobilní verzy nevím). Můj předpoklad je že ano. Přece jenom nova údajně do vývoje tohoto portálu investovala 100Miliónů Kč. Na první pohled je to hodně ale na ten druhý už to zase tolik není. No uvidíme a nechám se překvapit…

« »