Nella Framework 2.0 Alpha 1

Patrik Votoček

Dnes jsem se definitivně rozhodl vypustit Nella Framework 2.0 Alpha 1. Snaha vychytat vše před vypuštěním vedla k zacyklení a nevypustil bych to tak nikdy.

Předem upozorňuji že se jedná o Alpha verzi, která zcela jistě obsahuje chyby.

Novinky

Novinek je spousta, ani si všechny nepamatuju. Takže níže najdete seznam toho na co jsem si vzpoměl. - Přepracované namespace po vzoru Nette Frameworku:http://nette.org. - Nová verze translation panelu (zcela přepracovaná - s původní má pramálo společného) a vůbec komplet překladů. - Odstraněno Nella\DependenciInjection protože stejnou funkcionalitu již obsahuje samotné Nette. - Přepracování Nella\Doctrine a Nella\Models pro lepší použití s Nette. - Vznik Nella\Doctrine\Container ($presenter->getDoctrineContainer()->getService(...);) - Nella\Models není závislé na doctrine - Nella\Doctrine je rozšířením Nella\Models - novinka Nella\Testing (“base test case”) - Spousta bug fixů - Nella\Media využívá micro presenter - Multiple File Uploader - Date / Time / DateTime picker - Debug panel - seznam “použitých” služeb, seznam použitých šablon - User panel - přihlášený uživatel, role - Přepracované Identity - o “deserializaci” se stará User - rozděleno do Identity a Credentials - Presentery a formuláře pro přihlášení - Validator s DoctrineEntity driverem - odstranění Loggeru - Postaveno na Nette 2.0 Beta (a novejší)

Je to jenom bodový seznam toho co je nového. Podrobnější přehled ani psát nebudu ten budu psát až u rozdílů mezi Alpha 1 a Alpha 2.

Pokud narazíte na bug tak ho prosím reportujte.

Pokud se chcete na něco zeptat nebojte se diskutovat.

Dokumentace by se měla oběvit v průběhu léta. Během následujících hodin (max desítek hodin) bude dokončen interní build “Nella CMS 1.90”((jedná se o vpodstatě o otagovaní “stable” jádra CMS 2.0)) na kterém dokumentace poběží.

« »