Free hosting pro Nette Aplikace

Patrik Votoček

alt text

Již nějáký čas mám vlastní server (od společnosti OVH). A ten se 90% času fláká, protože na něm zatím((snad už to moc dlouho nebude)) neběží žádný “pořádný” projekt. Tak jsem se rozhodl, že poskytnu pár lidem free hosting. Nebude se jednat o hosting jak ho běžně znáte, ale tak trochu jiný. Abych zbytečně nekecal blbosti, tak se pojďme podívat, o co vlastně jde.

Hosting nabízím pro “15 lidí/domén”((podle zájmu)), s tím, že přednost pochopitelně mají lidé, které znám obsobně.

Verze PHP 5.3.1
Verze MySQL 5.1.41
Prostor 2GB
Administrace Plesk

A v čem že je to jiné než běžný hosting?

Jelikož sám zastávám názor, že DNSko by mělo být hostováno někde jinde, než na stejném webu, jako je web samotný, tak jeho hostování nenabízím. Další, co na serveru není je Mail, protože stejně dnes každý hostuje buďto u Google (Google Apps), Microsoftu (Windows Live Custom Domains) nebo využívá Hosted Exchange, jako já (doporučuji společnost Intermedia). Tak je to zbytečné, ale odesílání e-mailu přes lokální SMTP ze scriptů funguje. Na serveru v podstatě není ani žádné((snad pouze open base dir)) omezení, které by se týkalo samotného PHP. Na serveru je celkem asi 200GB místa, tak proč vám dávám jenom 2GB? Skutečně potřebujete víc? Pokud ano a máte pro to dostatečný důvod, tak se určitě domluvíme.

Jak rozumět tomuto: “15 lidí/domén”? To je také jednoduché, jelikož má licence na Plesk je omezena pouze na 30domén, tak jsem se pro free hosting rozhodl uvolnit pouze 15 z nich. “Lidí” je tam proto, protože pokud nebude extra velký zájem, tak někomu povolím i více, jak jednu doménu.

Podmínky

Žádné nejsou! Snad jenom upozorním, že neposkytuji 247 podporu, ale pokusím se případné problémy řešit nejdéle do 24hod (myslím, že běžně to bude kolem 1hod). Berte to prosím spíše jako komunitní “nette” hosting než profesionální hosting. Dále bych si chtěl vyhradit právo vám hosting vypovědět se 48hod lhůtou. Pokud bude shledán závažný důvod tak i okamžitě. Málem jsem zapomněl, že vám hosting poskytnu zatím na půl roku a podle toho, jak bude pro nás oboustranně výhodné, to prodloužíme.

Hosting jsem se snažil co nejvíce optimalizovat pro běh [Nette Frameworku](http://nettephp.com), nicméně neměl by být problém hostovat aplikace postavené na jiném frameworku či psané v Ruby nebo Pythonu (Ruby a Python jsem nezkoušel, ale jít by to tam mělo). Pár zajímavých informací na závěr: Nette Framework Requirements Checker | PHP Info | PHP Sys Info . Dále je na serveru globálně dostupný Adminer a PhpMyAdmin 3.2

Jak si o hosting říct?

Pošlete mi e-mail (najdete ho zde) s předmětem SADDAM a v textu jaké chcete přihlašovací jméno do administrace.

Akualizace

Aby se nemnožily dotazy:

Co Množství
Subdomén neomezeně
Aliasů neomezeně
« »