Windows XP Mode bez HW Virtualizace - VMWare Workstation 7

Patrik Votoček

alt text

S Windows 7 přichází na trh i nový Virtual PC od Microfotu, jedná se o software pro virtualizaci operačních systémů na desktopu. S novým Virtual PC přichází i jedna novinka jménem Windows XP Mode. Nebudu se tu rozepisovat o tom, co to je a jak to funguje, protože toho už bylo napsáno dost jinde (třeba tady na Žive.cz). Já se dnes budu věnovat takové jedné “nepříjemnosti” spojené s novým Virtual PC a tou je nutnost mít podporu hardwerové virtualizace na procesoru (u Intelu se nazývá Intel®-VT a u AMD je to AMD-V™).

Jelikož mám rok starý notebook, který tuto virtualizaci nepodporuje, mrzelo mě, že budu o tuto super vychytávku ochuzen. Ale jak už jsem dnes psal VMWare nedávno dokončil svůj produkt Workstation 7, který tento problém nativně řeší. V novém Workstation 7 totiž přibyla volba “Import Windows XP Mode VM”.

alt text

Takže i kdyz nemáte onu podporu hardwerové virtualizace, můžete Windows XP Mode používat. Stačí stánhnou a nainstalovat Windows XP Mode zde ve Workstation 7 kliknout na Import Windows XP Mode VM. A můžete vesele používat.

Zatím jsem nepřišel na to, jestli je možné i ve Workstation 7 přepnout do tzv. “bezešvého” módu.

« »