Staro nový blog

Patrik Votoček

A je to tu. Dlouho jsem byl typickým příkladem přísloví: “Kovářova kobyla chodí bosa”. Častokrát jsem slýchával narážky, že tvořím CMS, nadávám na WordPress a přitom mám na svém blogu v patičce “Pohání WordPress”.

Inu bylo už na čase s tím něco udělat. A tak se také stalo. Pokud čtete tento post, tak vězte, že ho má kompletně pod palcem nový systém. Pojďme se podívat, co to vlastně je.

Nette Framework

To nejdůležitější, bez čeho bych dnes již žádný systém nevytvářel, je bezpochyby kvalitní Framework. V tomto směru byla volba jasná a šel jsem cestou, kterou dobře znám. Nette Framework znám hodně do hloubky, vím o jeho výhodách i nevýhodách/vadách.

Doctrine 2

Jako databázovou vrstvu jsem zvolil Doctrine 2 . Ač je to stále beta verze, jedná se o skvělý produkt, který usnadní spoustu práce. O tom, proč jsem nezvolil ActiveMapper, se rozepíšu někdy příště.

Ostatní

Celý systém je postaven na dalších komponentách - jmenovitě: DataGrid, NetteTranslator, twitter-php a na Nelle. Pozadí celého systému má ještě spoustu much. Nicméně popředí by mělo být po pár hodinách “betatestu” odladěné a zcela funkční. Až odladím i tu část na pozadí, podělím se o celý systém na GitHubu .

« »